Moderný office v storočnej budove

Slovenská divízia Adient sídli v historickej budove v centre Bratislavy. No v kancelárskych priestoroch históriu nečakajte. Interiér je osviežujúci, moderný a trendový. Po komplexnej rekonštrukcii dýcha novotou. Líder vo výrobe automobilových sedadiel zveril fit-outový projekt s návrhom a realizáciou interiéru, teda dizajn&build, spoločnosti Techo.  

8
poschodí
10,000
m2 plochy
950
zamestnancov

Pod časovým stresom

Náš tím vstúpil do 8-poschodového interiéru, ktorý sa rozkladá na 10 000 m2. Tentokrát pracoval za plnej prevádzky, kde bolo cca 950 zamestnancov. Sťahovali sa podľa harmonogramu, postupne uvoľňovali poschodia.

Ing.arch. Ján Kočiško
Projektový manažér, Techo

„Pri sťahovaní sme im boli doslova v pätách. Okamžite, ako odišli, sme začali pracovať, nestrácali sme ani minútu. Vedeli sme, že sa musia o 5 dní vrátiť do hotového. Strhávali sme staré koberce, maľovali, menili priečky a napokon ukladali nové koberce. Niekedy sme pracovali aj na troch poschodiach naraz, aby všetko klaplo.“

Relax na každom poschodí

Tím Techo komplexne prerobil kuchynky a vylepšil odpočinkové zóny, ktoré sú na každom poschodí. Ponúkajú posedenie na barových stoličkách a v kaviarenských kreslách, a to pod dreveným stropom a náladovým osvetlením. Drevené schody v relaxke pripomínajú schody na námestí v pulze mesta, aby človek dostal iné vnemy ako za pracovným stolom.

Tehotné ženy majú svoju oddychovú miestnosť - mothers room. U nás je to novinka, no v zahraničných spoločnostiach je to jeden z bežných benefitov pre nežné pohlavie. Majú si kde vyložiť nohy, ktoré v tehotenstve viac trpia. V tomto priestore to nikto nepovažuje za nezdvorilé. Keďže vo firme je 60 % žien, miestnosť pre tehotné ženy rozhodne nie je prázdna. Interiér dotvárajú doplnky v duchu automotive štýlu. 

„Veľkoformátová tapeta s autami na ceste, ktorá zdobí oddychovú zónu. Kresby starých typov automobilov na stenách na každom poschodí, ktoré ozvláštnili interiér. Prekreslili ich na tablete, premietli na stenu a ručne obťahovali,“ vysvetľuje techniku Ján Kočiško.

Stíšili hluk

Adient žiadal pri obnove aj zlepšenie akustických podmienok všetkých priestorov. Open space, mítingové miestnosti a relax zóny majú rozličné požiadavky na akustiku. Najprv tam merali čas dozvuku a podľa toho sa upravili akustické hladiny.

 „Hluk tlmia všetky mäkké prvky interiéru. Či sú to koberce, mäkké sedačky alebo akustické vankúše, ktoré majú aj dizajnovú funkciu. Samozrejme, že zlepšenie vieme podložiť číslami. Klient nám povedal, že to vníma aj pocitovo. To je pre nás podstatná spätná väzba, z ktorej sa tešíme,“ hovorí projektový manažér.

1.

100% presnosť 

Prejavila sa vo vypracovaní podrobného harmonogramu a jeho striktnom dodržiavaní.

2.

Práca za plnej prevádzky

V budove si stovky zamestnancov plnilo svoje pracovné úlohy počas celej modernizácie.

3.

Pod tlakom termínu 

Techo malo iba 5 dní na obnovu každého z ôsmich poschodí kancelárskych priestorov.

Moderná pavučina

Novú tvár získala aj recepcia, čím sa zmenila na reprezentačné vstupné lobby. Osvetľuje ju parádne svietidlo tvaru pavučiny s 34 žiarovkami, ktoré zároveň aj vypĺňa vysoký strop. 

Príjemne pôsobí ostrovček so živými rastlinami a zeleným stromom. Techo presunulo pôvodné turnikety a zväčšilo recepčný pult takmer dvojnásobne. Vzniklo tam viac priestoru pre návštevy a zamestnancov. 

Ing. arch. Ján Kočiško
Projektový manažér, Techo

„Fyzicky sme sa museli dotknúť každého metra štvorcového a obnoviť ho pod tlakom termínov. Do dvoch mesiacov sme mali asi 90 percent prác hotových, celkový fit-out aj s interiérom bol za 3 mesiace ukončený.“

Modernizácia priestorov viedla k zlepšeniu pracovného prostredia, čo je na trhu práce konkurenčná výhoda. Obnova priestorov je šetrnejšia ako sťahovanie sa do nového. Zvýšila sa atraktivita firmy pre nových zamestnancov. 

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť