Vyše 25 rokov určujeme trendy na trhu

SME

 • jednotkou na slovenskom trhu v navrhovaní a zariaďovaní komerčných priestorov
 • súčasťou skupiny Royal Ahrend, čím patríme k piatim najväčším výrobcom kancelárskeho nábytku v Európe
 • schopní klientom zabezpečiť aj spoľahlivé zázemie a servis cez vyše 25 zastúpení na piatich kontinentoch
 • kótovaní na burze v Rotterdame

MÁME

 • naozajstnú vášeň pre humánne priestory typu open space
 • poslanie zlepšovať pracovné prostredie firmám, a tým aj ich konkurenčnú výhodu na trhu práce
 • kreatívnych zamestnancov, podporujeme ich realizáciu v takej pozícii, v ktorej sú skutočne dobrí
 • ukážkovú inovačnú silu a schopnosť prispôsobovať sa trhu
 • dobre nastavenú komunikáciu a spoluprácu, ktorú oceňujú aj klienti
 • silný príbeh, v ktorom je veľa nadšenia    

PONÚKAME

 • komplexné riešenie priestorov, stavebné aj interiérové a našu vysokú citlivosť pre interiéry
 • tvorbu takého pracovného priestoru, ktorý naozaj funguje, naše know-how pramení z reálnych skúsenosti
 • vyskúšaný nábytok značiek Ahrend, Gispen, Techo a Presikhaaf, ktorý aj sami používame v našom showroome 
 • klienta pozorne počúvame a vieme ho aj nasmerovať
 • Techo DNA, teda hodnotu, o ktorej hovorí náš príbeh
 • istotu, že sťahovanie alebo rekonštrukciu, ktoré sú veľkým zásahom do života firmy, včas dokončíme  

TECHO PRÍBEH 

Spoločnosť vznikla hneď po nežnej revolúcii, keď sa trh otvoril na podnikanie. Prvá prevádzka sídlila kuriózne v jednej pražskej garážiSídlo však nebolo na začiatku také dôležité ako program a strategické nastavenie firmy. Suverénne sa vypracovala na jednu z popredných spoločností na trhu s kancelárskym nábytkom. S úspechom uviedla prvé nábytkové projekty na Slovensku. Jej ambíciou bolo komplexné vnímanie interiéru, ktorý rozšírila o atypické výrobky.   

O krok vpredu

V čase, keď okolité firmy iba menili bunkové kancelárie na open-space, spoločnosť Techo bola o krok vpredu. Prijala concept change, teda koncept zmeny, čo je prelom v navrhovaní kancelárií. Zaoberala sa tým, ako môže firma využiť interiér vo svoj prospech. Za konceptom stál vizionár a zakladateľ Techo Jiří Kejval s britským architektom Francisom Duffym. Koncept odsunul do úzadia uvažovanie o tom, ako má vyzerať pracovný stôl. Oveľa dôležitejšie sa stalo invenčné organizovanie kancelárskeho priestoru. Techo prišlo s konkrétnymi návrhmi, ako vhodná skladba interiéru zvyšuje kreativitu zamestnancov.

Intenzívne fit-outy

Náš tím sa opäť posúva – intenzívne rieši fit–outy. Sú to interiérové prestavby, ktoré spájajú stavebnú časť s interiérovou. Prijíma stavebníkov a nalieva do firmy stavebné know-how. Stavebníci s interiéristami od začiatku projektu pracujú spoločne na premene interiéru a technických riešeniach. Celý tím je zameraný na výsledok a na presné dodržiavanie termínov. Komplexná realizácia kancelárskych stavieb zabezpečuje efektívne cenové, konštrukčné a akustické riešenie vrátane technológií.

Techo si všimli

Techo si všimla nadnárodná spoločnosť Royal Ahrend so sídlom v Amsterdame, európska trojka vo výrobe nábytku. Rozhodla sa ju kúpiť pre jej dynamickosť, vášeň a motivovanosť v európskom priestore. V roku 2005 sa začala fúzia Techo s Royal Ahrend, ktorej proces sa ukončil o tri roky. Titul Royal udelila skupine holandská kráľovná za nepretržité podnikanie 100 rokov a významný prínos. Táto spoločnosť bola totiž založená v roku 1896.

Royal Ahrend prináša nábytok a vybavenie pre kanceláriu, vzdelávanie, zdravotnú starostlivosť a maloobchodné prostredie prostredníctvom portfólia 4 popredných značiek nábytku: Ahrend, Gispen, Techo a Presikhaaf.

Čo priniesla fúzia

Fúzia znamenala novú fázu vo vývoji spoločnosti. Umožnila ambiciózny plán vybudovať z Techo najsilnejšieho hráča na trhu s kancelárskym nábytkom v strednej a východnej Európe. A spolu s Royal Ahrend umožnilo aj ďalší plán - stať sa najlepším poskytovateľom komplexných riešení a služieb vo vybavovaní komerčných interiérov v Európe.

Posilňujeme líderské postavenie

V roku 2014 Techo kreatívne reagovalo na aktuálne potreby trhu unikátnymi multizónami. Odštartovali novú víziu kancelárií budúcnosti a fakticky rozbili prežitú predstavu o open-space. Multizóny sa vyrábajú na Slovensku a úspešne sa presadili aj v zahraničí. 

So spoločnosťou Ahrend je Techo natoľko silné, že vedelo finančne pokryť aj veľkú zákazku typu komplexnej prestavby veží Polus v Bratislave. V tomto projekte v rokoch 2015-2016 realizovalo prvú dodávku generálneho významu 

Peter Kantor
Sales Director, Techo

„ Naďalej posilňujeme líderské postavenie vo svojom segmente na Slovensku. S Ahrendom sme sa dostali aj k európskej špičke, fúzia nám priniesla silné finančné zázemie. Pracujeme pre firmy, ktoré určujú megatrendy vo svojich oblastiach vo svete, a to potvrdzuje správnosť našej cesty. “

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť