Atypický nábytok môže aj levitovať

Developerská spoločnosť Reding sa presťahovala do budovy Steinu v Bratislave. V modernej budove má aj moderné kancelárske priestory. Pútajú pozornosť atypickým nábytkom, ktorý je pre interiér šitý na mieru.

Komoda, ktorá sa vznáša, zasadačka, ktorá sa dá zväčšiť, alebo koberec, na ktorom vidieť parkety. Na toaletu vedú takmer neviditeľné dvere a na skrini sa dá sedieť. Zákazku na realizáciu interiéru získalo Techo (dnes Ahrend) a prizvalo na dizajnový návrh ateliér HUBINSKÝ I KUKLICA I SMEREK.

Ing. arch. Peter Kuklica
HUBINSKÝ I KUKLICA I SMEREK architekti

Namiesto klasického skladu atypická skriňa

„Koncept je daný priestorom. Zasadačky a kancelárie zabrali časť pod oknami. Pri jadre potreboval klient umiestniť desiatky šanónov a tlačiareň. Tento priestor sme nepoňali ako klasický sklad so sadrokartónovou priečkou. Dali sme vyrobiť atypickú skriňu z dubovej dyhy, ktorá pohľadovo vyzerá ako súvislá stena. Dá sa okolo nej chodiť, je obojstranná a vytvorila akýsi medzipriestor. Na zadnej strane vzniklo miesto pre tlačiareň. Z chodby ju nevidieť, nenarúša čisté línie priestoru.“

Stena z dubovej dyhy sa nesie celým priestorom a pocitovo ho otepľuje. Naznačuje dvere, ktoré splývajú so stenou. Sú také nenápadné, akoby tam ani neboli. Vedú do toalety, skladu, šatníka a dizajnovo nenarúšajú minimalistický štýl.      

Komoda na mieru

Bolo treba oddeliť chodbu od open spacu. Architekt zvolil komodu, ktorá obsahuje tri v jednom – odkladacie skrinky k pracovným stolom, knižnicu a sedenie na small talk. Sedenie na neobvyklých miestach v interiéri je moderné a obľúbené.

Komoda je na pohľad subtílna, jemná. Šikmé tenké nohy vyzerajú akoby tam boli iba symbolicky. Navyše sa strácajú na parketovom vzore atypického koberca.

Stabilitu komody však zabezpečuje oceľová podkonštrukcia. Okrem toho je aj ukotvená do stropu oceľovými tyčami. Tento kus nábytku je hravý prvok, vytvára dojem, že lieta, vznáša sa, levituje.

Vinotéka na párty

Kancelárske priestory o rozlohe 450 m2 vyrástli na pozemku bývalého pivovaru. V ich priestore paradoxne nenájdete pivo, ale staršie ročníky vína v dvoch vinotékach, ktoré sú súčasťou druhej levitujúcej komody. Tie sa hodia na oslavu dobrých obchodov na firemnej párty.

Zamestnanci v novom priestore získali priestrannú a dobre vybavenú kuchyňu. Môžu si tu nielen ohriať jedlo prinesené z domu, ale aj uvariť niečo čerstvé. Dizajn kuchyne a pomerne veľký priestor je zámerný, aby si ľudia pri jedle oddýchli a vychutnali ho ako v domácom prostredí.

Prepracovaná zasadačka

Reding má 3 zasadačky, dve sa dajú spojiť mobilnými dverami, čím vznikne priestor pre cca 20 osôb. Hluk tlmia heraklitové obklady a filcové lamelové podhľady. Stoly sú dajú jednoducho zložiť podľa potreby.

Budova Steinu má benefit veľkých okien. Tie priniesli do Redingu vynikajúce svetelné podmienky. Tvorcovia interiéru ustrážili, aby svetlo preniklo až k jadru. Umožňujú to práve presklené steny zasadačiek. Z okien je pekný výhľad, Slavín a Kolibu vidieť ako na dlani. Výhľad z druhej strany na Trnavské mýto evokuje pulz mesta, ktorý má tiež niečo do seba.   

Peter Kurhajec
Obchodný manažér Techo (dnes Ahrend)

Spolupracovali už tretí raz

„Techo realizovalo pre Reding interiér už tretí raz. Tentokrát bol termín šibeničný, aj s prácou na náročných detailoch priestoru sme to stihli za necelé dva mesiace.“

Stretol som sa s vysokou profesionalitou

Ing. Ľuboš Baranec
Projektový manažér, Reding

„Techo zastrešovalo realizáciu všetkých prvkov interiéru. Stretol som sa s vysokou profesionalitou. Vedeli navrhnúť technické riešenia aj na atypické požiadavky klienta. Chceli sme povedzme skombinovať voľnočasovú funkciu, ktorú predstavovala vinotéka, s pracovným pultom do jedného prvku. Výsledok je excelentný.“

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť