Baske Villa je zážitok z priestoru

Baske Villa je len tri minúty chôdze od Mosta Slávy v Trenčianskych Tepliciach. Staré grófske sídlo oživili stavebníci, dizajnéri či floristi. Renovácia mu priniesla novú dimenziu svetla, otvorenosti a hravosti. Hotel Baske sa otvoril širšej klientele, ktorá ho vyhľadáva najmä pre zážitky. Kúpeľné, hudobné, gastronomické...

Naša spoločnosť Ahrend Slovakia mala pod palcom jej komplexnú rekonštrukciu, teda fit-out, niektoré dizajnové prvky a zariadenie.     

Predtým tiež známy penzión

Baske Villa sa pred poslednou obnovou volala Penzión Baske. Mal dobrú povesť medzi kúpeľnými hosťami. Osem ráz za sebou získal titul Najlepší penzión na Slovensku.

Nocovali v ňom hviezdy filmového neba počas festivalu Art film. Povedzme aj bard francúzskeho filmu Gérard Depardieu. Našiel v ňom komorné priestory s duchom dávnej histórie, v objatí očarujúceho kúpeľného parku.

Zariadenie už roky patrí majiteľovi Slavomírovi Podmanickému. Počas lockdownu sa v ňom s rodinou ocitol v izolácii jeho syn Juraj, inak líder popovej kapely Billy Barman a organizátor festivalu Grape. Práve on využil túto prestávku na „refreš“ celého zariadenia. 

Slovo architekta

Peter Vitko, Kornel Kobák
architekti ateliéru AVK ARCHITECTS

Atraktívny priestorový zážitok

Navrhli sme nové priestorové a dispozičné zmeny prízemia objektu. Minimalizovali sme tiež obslužné a pomocné funkcie. Vznikol tak otvorený spoločenský priestor, ktorý má nové možnosti využitia. Moderný a kvalitný interiér spolu s poctivou remeselnou prácou priniesli atraktívny priestorový zážitok a dizajnový "refreš". Tieto zmeny nenásilným a originálnym spôsobom spojili historický objekt so súčasným spôsobom užívania. Na ostatných podlažiach sa nemenila dispozícia, ale dizajn hygienického zázemia izieb, farebné a materiálové riešenie podláh, stien a stropov.

V izbách levitujú postele

Čo zaujme v novom zariadení? Originálny, neuveriteľne veselý a svetlý interiér reštaurácie a kaviarne. V izbách levitujú postele a vládne minimalizmus. V chodbách ožila galéria originálnych obrazov, sôch a dizajnových predmetov, ktoré kultivujú ducha. Baby-friendly koncept napĺňa detský kútik. 

Baske Villa sa svojimi kultúrnymi podujatiami stáva atrakciou. Priťahuje mladých ľudí a mladé rodiny do kúpeľného prostredia. 

Peter Kurhajec
Head of Business Development Ahrend Slovakia

Interiér sme očistili na betón

Najprv sme pripravili stavenisko tak, že interiér sme očistili na betón. Menili sme rozvody energií i dispozíciu objektu. Na stavenisku sa striedali všetky stavebné profesie. Zabezpečovali sme aj obnovu fasády v zimnom období, ktoré týmto prácam nepraje. Omietku museli zohrievať veľkokapacitné teplovzdušné ventilátory, aby sa nepoškodila.

Baske Villa nám priniesla novú skúsenosť - atypickú realizáciu v oblasti HoReCa, čo je sféra hotelov, reštaurácií a kaviarní. Ďakujeme za túto možnosť investorovi Slavomírovi Podmanickému. Ako prejav našej vďaky sme mu dali vyrobiť darček od sochára a maliara Milana Lukáča. Umelec preň vyrobil originálnu a animálnu plastiku z kolekcie Bubo bubo, ktorá asociuje redizajn hotela. K dielku vymyslel aj nezabudnuteľný názov Bubo bubo Ahrendikus, čo reprezentuje kus nášho Ahrendu.

Slavomír Podmanický
majiteľ Baske Villa

Stavbu dotiahli do detailov

Na konečnom efekte rekonštrukcie Baske Villa má významný podiel spoločnosť Ahrend. Vážim si najmä jej pozitívny prístup k investorovi, ale aj k ostatným účastníkom stavby. Dokončené dielo vždy odovzdali bez nedostatkov, stavba a interiér sú dotiahnuté do najmenších detailov. Aj preto sme s firmou Ahrend v posledných 10 rokoch realizovali už 5 projektov. Vždy s excelentným výsledkom.

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť