Chillout zóna v Soitrone spája celú firmu

V zasadačkách úspešnej IT spoločnosti Soitron používajú na konferenčné hovory vyspelú techniku. Inteligentná kamera sa vždy otočí na spíkra. Lenže pri zlej akustike kamera sa otočila aj na toho, kto práve kráčal po chodbe alebo otvoril dvere. Tento problém je už minulosťou. Tím Techa (dnes Ahrendu) navrhol, a v spolupráci s klientom zrealizoval, nové zasadačky, v ktorých je dôsledne vyriešená akustika.  

Domink Balog
Projektový manažér

Ako prvé sme zmenili dispozíciu

„Pôvodné mítingovky firme kapacitne nestačili. Všimli sme si, že veľa miesta zaberá chodba. Prerobili sme dispozíciu tak, že po obvode sme situovali konferenčné miestnosti. Zabezpečili sme im tak prísun denného svetla. Získali sme nielen viac komfortnejších zasadačiek, ale aj veľký priestor na stretávaciu zónu. Treba povedať, že klient nám dával inšpiratívnu spätnú väzbu.“

Akustický komfort

Ako ďalej dodal, pri takejto veľkej rekonštrukcii bolo treba riešiť aj akustiku.

Prvým opatrením bol koberec na celú plochu, ktorý má akustickú funkciu. Ďalší akustický materiál je na priznanom strope v zasadačkách. Akustické panely alebo frézovaný lamelový obklad sa usadili zasa na stenách.

Časť zasadačiek je zariadená neformálne. Majú charakter obývačky, ktorá navodzuje domácu pohodu.  Zamestnanci chodia do týchto priestorov naozaj radi.

Chillout zóna spája

V Soitrone cítiť, že vzťahy sú založené na priateľskej a rodinnej atmosfére. Je to hodnota, ktorú chce firma ešte viac prehlbovať. Podporuje ju aj nová socializačná alebo chilloutová zóna. Vonia tam dobrá káva, ľudia sa pri nej rozprávajú o práci aj o živote. 

Vznikla zmenou dispozície, susedí priamo so zasadačkami. Toto miesto naozaj funguje a symbolicky spája celú firmu.

Ľudia si radi posedia v štýlových a pohodlných softseatingových kreslách, na barových stoličkách, alebo na neformálnych pódiových schodoch. Pódiové sedenie na vankúšoch obľubujú najmä mladí. Je plne obsadené na firemných eventoch.

Nábytok je hravý a dá sa na jednotlivé podujatia variovať.

K oddychovej zóne patrí aj kuchynka s kávovarom a magnetickou tabuľou na odkazy. Zamestnanci si tam píšu, kto má sviatok alebo si zdieľajú firemné aktuality.

Priestor osviežila neformálna veľkoformátová grafika, doplnená reálnymi predmetmi v duchu 3D. 

Peter Kurhajec
Head of Business Development & Key Accounts, Ahrend Slovakia

Betónový strop dodal zóne viac neformálnosti

„Klient sa pri návrhu chilloutovej zóny prišiel inšpirovať do nášho showroomu. Páčil sa mu náš otvorený betónový strop. Dohodli sme sa, že aj v IT firme otvoríme pôvodný kazetový strop a necháme ho surový, aby opticky zväčšil oddychovú zónu. Nevedeli sme však, čo bude pod ním. Po odkrytí strop nebol úplne celistvý, tak sme ho vylepšili nástrekom špeciálnej betónovej hmoty.“

Na industriálnom sivom betóne pôsobia zaujímavo červené rozvody svietidiel a strieborné žľaby na kabeláž. Červené káble si vyžiadal klient, lebo je to aj firemná farba Soitronu.   

Ondrej Smolár
Výkonný riaditeľ, Soitron

Pred rekonštrukciou a po nej

„V pôvodných priestoroch sa pracovné tímy v konferenčných miestnostiach často rušili. V nových priestoroch sa nám spolu s Techom (dnes Ahrendom) podarilo veľmi prakticky vyriešiť otázku presvetlenia celého priestoru a zároveň aj potrebu profesionálneho odhlučnenia každej jednej miestnosti, ktoré sú z väčšej časti presklené. Okrem toho sme získali príjemné reprezentatívne priestory, ktoré od prvého dňa využívame v plnej miere na interné mítingy i stretnutia s klientami.“

Trendy obnovy 

  • Nové priestory sú variabilné, nemajú iba jednu funkciu
  • Zasadačky sú formálne i neformálne - obývačkové
  • Stretávacia chilloutová zóna je určená na socializáciu, komunikáciu a prehlbovanie vzťahov, čo v konečnom dôsledku zlepšuje kreativitu a pracovné výsledky

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť