Open space vnímame ako funkčný model spolupráce

Spoločnosť Sygic, globálny líder v sektore navigácie, má okrem iných dve inšpiratívne zásady. Prvá je, aby zamestnanci uprednostňovali osobný kontakt pred elektronickým. Druhá je, aby sa na pracovisku cítili dobre, mali svoj osobný priestor a aj slobodu pohybu. Tieto myšlienky napĺňajú aj v nových priestoroch v bratislavskom Twin City, do ktorých Techo dodávalo nábytok.  

3
prvenstvá v súťaži Office roka
2,455
m2 plochy
180
zamestnancov

Keď prejdete vstupnými dverami vkročíte do centra, ktoré volajú Piazza. Je to multifunkčný priestor s viacerými relaxačnými zónami. Cez deň tam majú zamestnanci neformálne stretnutia a podvečer zasa meetupy či skupinové cvičenia s trénerom. 

Dipl.arch.Richard Baláži
AM architects

„Spoločnosť zaoberá navigáciou a mapami, preto sme priestor poňali ako rozhranie mesta a prírody. Pretransformovali sme ho do mestských kulís a prírodnej scenérie s akustickými stromami. Kancelárie sme umiestnili po bokoch okolo centrálneho multifunkčného priestoru.“

Kontinentové zasadačky

Názvy zasadačiek vyjadrujú globálny dosah produktov Sygic a značky. Mítingy sa konajú v zasadačke Afrika, Amerika, Ázia a Európa. Spojivkom medzi Severnou a Južnou Amerikou je kuchyňa, sekcia pre podnikové riešenia Enterprise a tiež Sy-Gym s basketbalovým košom a rebrinami.

V každej zasadačke sú tapety k téme. V Európe nájdete na stenách Eiffelovu vežu, bratislavský Nový most alebo londýnsky Big Ben, v Ázii Taj Mahal a u protinožcov majú tapety dolu hlavou.  

Daniela Vunhu
Head of Global PR and Brand Communication at Sygic

„Viete prečo sa s klientmi stretávame práve v zasadačke Amerika? V panoráme vyobrazeného mesta sa schováva King Kong, ktorý okrem mesta okolo seba zároveň úspešne demoluje ľady aj pri serióznych sedeniach.“

Pracujú aj v stoji

Viera Tomčíková
HR&Communication Specialist Sygic

„V Sygicu máme najmodernejšie variabilné pracovné stoly. Ich výška sa dá jednoducho nastavovať až do výšky státia. Podľa štúdie texaskej A&M University to môže zvýšiť našu produktivitu až o 46 percent a má to aj pozitívne účinky na zdravie. Veľa z nás počas pracovného dňa strieda sedenie so státím a ohlasy kolegov sú vynikajúce.“

Zóny podporujú kreativitu

Neštandardné zóny ako wigwam, pódium s hudobnými nástrojmi alebo hojdacia loď upevnená na strope majú zároveň podnecovať kreativitu, a tým aj celkový výkon. Nikto zamestnancov nesleduje, ako dlho sa zdržiavajú v oddychovej zóne. Napokon, i tam môžu pracovať. Pre firmu je dôležité, ako si odvedú prácu.

„Zamestnanci Sygicu uprednostňujú osobný kontakt. Aj preto open space nevnímame ako nutné zlo a spôsob, akým napratať čo najviac ľudí na čo najmenší priestor, ale ako funkčný model kooperácie. Sme v dynamickom segmente, kde zmeny prichádzajú skutočne veľmi rýchlo. Darí sa nám na ne flexibilne reagovať aj vďaka tomu, že sme pod jednou strechou,“ konštatuje Viera Tomčíková.

Pri zariaďovaní svojich nových kancelárií v Twin City chcel majiteľ Michal Štencl dať svojim ľuďom tie najlepšie kancelárie v Bratislave. Zrejme sa mu to podarilo. Spoločnosť Sygic získala za tieto priestory až tri prvenstvá v súťaži Office roka 2017 v kategóriách Zdravá kancelária, Smart kancelária, Kancelária podľa hlasovania verejnosti.

1. 

Náročnosť. A to nie len náročnosť nášho klienta, ktorý chcel iba špičkové zariadenie. Bola to tiež náročnosť celého projektu – každá jedna zasadačka a každá relaxačná zóna totiž obsahuje jedinečné prvky vyrábané na mieru, ktoré sa inde v interiéri neopakujú.

2. 

Efektívne riešenia. V Techo si potrpíme na efektivitu, čo v Sygicu veľmi ocenili. Pomohli sme im nájsť správne riešenia, ktoré ponúkali najlepší pomer ceny a výkonu. Vďaka našim skúsenostiam a možnostiam silného hráča na trhu kancelárskych interiérov sa nám podarilo vytvoriť hviezdne prostredie.

3. 

Synergia práce a zábavy. Sygic kancelárie sú miestom, kde zamestnanci dokážu prežiť plnohodnotný deň. Od raňajok prichystaných v kuchynke cez ideálne miesto na prácu so všetkými vymoženosťami až po prestávku na čerstvom vzduchu na terase, trocha športu v Sy-gym alebo čítania v knižnici.

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť