Kancelársky minimalizmus neodpúšťa chyby

Keď príde reč na dobré pracovné prostredie, väčšina z nás si predstaví kreatívne kancelárie reklamných agentúr. Kancelárie spoločnosti Arval však dokazujú, že to ani z ďaleka nemusí byť len o explózii farieb a stolnom futbale – ale môže to byť aj o kvalitnom dizajne a čistote línií.

Spoločnosť zaoberajúca sa správou a prenájmom celých automobilových flotíl mala na svoje nové kancelárie najvyššie nároky. V návrhu architektov sa snúbil minimalistický dizajn s vnútornou zeleňou a mnohými riešeniami na mieru. Projekt preto vyžadoval veľkého a finančne silného partnera. Spojte to s takmer šibeničným termínom realizácie a nájde sa len málo firiem, ktoré by boli schopné zvládnuť túto úlohu. My sme sa však do tejto výzvy zahryzli s plnou vervou a výsledok stojí za to.

Spolupráca na prvom mieste

Na úspešnom zvládnutí projektu mala veľký podiel chémia, ktorá medzi nami, architektmi a klientom vznikla. Klient našiel s architektmi v otázkach interiéru veľmi rýchlo spoločnú reč a vďaka tomu vznikol návrh, ktorý presne vyhovoval jeho požiadavkám.

Veľmi podobne to bolo aj medzi nami a architektmi, ktorí sa v priebehu realizácie rýchlo presvedčili o našej schopnosti zhmotniť ich predstavy. Vďaka mnohoročným skúsenostiam sa nám podarilo nájsť aj v obmedzenom čase, ktorý sme mali k dispozícii, optimálne riešenia, ktoré napĺňali ako estetickú, tak aj praktickú stránku návrhov. 

Slovo architekta

Peter Kuklica
HUBINSKÝ I KUKLICA I SMEREK architekti

„Do interiéru sme integrovali viacero zaujímavých prvkov. Pri vstupe do priestoru si vašu pozornosť získa kovová stena recepcie, ktorá vďaka nainštalovaným LED diódam pripomína hviezdnu oblohu. Tri signifikantné priestory v interiéri sme spojili stredovým dizajnovým kubusom s dreveným obkladom. Aj pri návrhu mobiliáru sme si dali záležať na prepojení ergonómie, funkčnosti a príjemných materiálov. Množstvo nami navrhnutých atypických prvkov si vyžadovalo skúseného dodávateľa. Preto veľmi oceňujeme spoluprácu s projektovými manažérmi Techo, ktorí odviedli poctivú a profesionálnu prácu.“

Priestor, ktorý neodpúšťa chyby

Minimalistický dizajn, hoci sa môže zdať jednoduchý, patrí v skutočnosti medzi najzložitejšie. Nie je tu totiž priestor na žiadne chyby. Každá práca vyžadovala maximálnu precíznosť a skúsenosti. Do úvahy sme museli zobrať aj veci, ktoré nedokážeme ovplyvniť, ako napríklad nepresnosti pôvodnej stavby. Akékoľvek vystupujúce či nezapadajúce časti by totiž v tomto čistom interiéri udierali do očí. Presvedčte sa na fotkách, ako sa nám podarilo zvládnuť túto náročnú úlohu.

1.

Precíznosť. Štýl, v akom je interiér ladený, neodpúšťa chyby. Vysoká latka, ktorú svojimi návrhmi architekti nastavili, od nás vyžadovala presnú prácu. A to hlavne pri montáži obkladov, ktoré obsahovali rôzne perforácie.

2.

Komunikácia. Znova sa potvrdilo, že správna komunikácia je základom všetkého. Požiadavky klienta sa nám v danom čase podarilo naplniť hlavne vďaka promptnej a aktívnej komunikácii s architektonickým štúdiom.

3.

Dokonalosť je o spolupráci. Vďaka blízkej spolupráci s architektonickým triom Kuklica, Smerek a Hubinský sa nám podarilo nájsť tie najlepšie spôsoby, ako zrealizovať ich návrhy čo najvernejšie. 

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť