Koberec ako Mercedes

Techo realizovalo priestory pre Reming consult v Žiline. Prevzalo úlohu generálneho dodávateľa stavebnej a interiérovej časti. A to na základe projektu od AVK architects, ktorý bol nominovaný Slovenskou komorou architektov na ocenenie Ce.za.ar 2015 v kategórii Interiér.

Priestory o rozlohe 1000 m2 sa nachádzajú na treťom poschodí v budove Crystal palace. Reming consult, ktorý plánuje, projektuje a manažuje projekty v železničnej infraštruktúre, potreboval office pre cca 50 ľudí.  

Svetlo z priezoru

Architektonickou zaujímavosťou priestoru je priezor s mliečnym sklom. Je pravidelne ohraničený plochami a hranami, ktoré vytvárajú habitus kryštálového tvaru.  

So svojím priemerom 6,2 metra je výrazným prvkom priestoru. Okrem estetickej funkcie priniesol do officu aj prirodzené svetlo. Architekti ho využili na osvetlenie chodieb a obslužných zón

Väčšina stropu, ktorý má výšku 2,9 metra, je otvorená. Sivobielemu priestoru to dodáva industriálny nádych. V niektorých zasadačkách je zasa znížený strop, riešený elegantným lamelovým podhľadom.  

Z holopriestoru je moderný office 

Prípravné práce trvali asi 4 a stavebné práce 2 mesiace. Techo do holopriestoru inštalovalo káblové rozvody, vzduchotechniku, chladenie i zariadenie požiarnej ochrany. Dodalo tiež podlahy, sklenené priečky, sadrokartóny i lamelové stropy. Hotové zóny potom zariadilo dizajnovým nábytkom

Klient získal moderný kancelársky priestor, ktorý je zaujímavo členený. Malú zasadačku ozvláštňujú oblé steny. V stene je úzke okno, vyplnené umeleckou dekoráciou zo skla. Na pracovisku pribudlo niekoľko neformálnych zón, ktoré podporujú kreativitu zamestnancov. 

Nevýhodu obrátili na výhodu

Peter Kurhajec
Obchodný manažér Techo

„Pri realizácii sa objavil problém s dodávkou koberca. Výrobca ho nevedel dodať načas. Túto situáciu sme však premenili na benefit pre klienta. Dodali sme iný koberec, za tú istú cenu, no o niekoľko levelov vyššej kvality. To je podobné, ako keby si klient objednal Passat a dostal by Mercedes.“

Techo zvládlo všetky zmeny a dodávky v kvalite a načas, čo skonštatoval aj generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Reming Consult Ing. Slavomír Podmanický.

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť