Odlišné zóny spolu komunikujú

Drevené bedničky nie sú na recepcii náhodou. Sú súčasťou dizajnového recepčného pultu a pripomínajú tému officu. Ten patrí totiž veľkoskladu so zeleninou a ovocím Lunys, ktorý sídli v Moste pri Bratislave. Na prízemí je sklad a vonia tam šťavnatá úroda. Na poschodí je office a vonia tam mítingová káva. 

Tím Techa (dnešný Ahrend) vytvoril dizajn, ktorý je nielen moderný, vzdušný, pohodlný, ale aj reprezentačný. „Klient chcel s nami konzultovať jeho dizajnový návrh. Pripravili sme nový návrh s našim DNA, ktorý ho oslovil,“ povedal projektový manažér za Techo Ján Kočiško.  

Atypický dizajn podlahy

Office je situovaný v hale s oceľovou konštrukciou a vyše štvormetrovými stropmi. Strop i steny boli čierne. „Navrhli sme k nim liatu epoxidovú podlahu s atypickým dizajnom. Zaujímavé sú na nej oblé organické tvary v šedej a v dvoch odtieňoch žltej, ktoré sa rozpínajú po celom priestore,“ dodal Ján Kočiško. Z podlahy vychádzajú do priestoru prvky ako akcenty. Rovnaký odtieň žltej ako je na zemi sa objavuje na kresle alebo na zipse paravánu. 

Každá zóna má odlišné svietidlá. Na recepcii sú kruhové, nad pracovnými stolmi zasa štvorcové a nad kuchynskou časťou a barovým stolom líniové. Jednotlivé zóny sú odlíšené nielen svietidlami, ale aj farbami a mobiliárom. Zároveň spolu komunikujú.

Moderné paravány

Techo riešilo aj akustiku v open space. Zamestnanci majú zvukový komfort pri telefonickej komunikácii s klientmi. Ten zabezpečujú akustické fixné a pohyblivé paravány okolo pracovných stolov. Ich pracovné miesta to neobmedzilo, naopak skrášlilo. Navyše pohyblivé paravány prekvapujú variabilnosťou, z opačnej strany fungujú ako popisovateľné tabule.   

Ing.arch.Ján Kočiško
Projektový manažér

„Vo vizualizácii sme navrhli strom, ako vystupuje zo stredu mítingového stola. Klient si ho dal vyrobiť presne podľa tvaru z našej vizualizácie a dnes je dizajnovým prvkom priestoru.“

Keď položíme vedľa seba fotografiu vizualizácie a realizácie, zistíme, že sú totožné. Techo aj na tomto prípade ukázalo, že vie interiér vyrobiť do bodky podľa pôvodného plánu, ak je to v súlade s požiadavkami klienta. 

1. 

Vizualizácia = realizácia. Dokázali sme, že návrh, ktorý klient schváli, vie tím Techo pre klienta do detailu vytvoriť.

2.

Naša kreativita. Využívaním výrazových prostriedkov ako farieb, materiálov a tvarov sme dosiahli harmonický výzor interiéru. 

3.

Dôvera. Práca pre Lunys bol ukážkový príklad klienta, ktorý vie, čo chce, ale zároveň si nechá poradiť.    

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť