Office Aliter Technologies má inovatívny dizajn

Aliter Technologies má nové kancelárske priestory spoločnosti v budove na Mlynských Nivách 71 v Bratislave. Rozširovala svoje priestory o 700 m2. Nové priestory sú elegantné, reprezentatívne, moderné a funkčné. Majú moderný inovatívny dizajn v technickom štýle.  

Aliter Technologies je integrátorom, vývojárom a poradenskou spoločnosťou v oblasti informačných a komunikačných technológií. Spoločnosť využíva technológie ako nástroj na dosiahnutie cieľov svojich klientov.

Projekt vypracovalo a zrealizovalo Techo Slovensko (dnes Ahrend Slovakia). 

Ing. arch. Ján Kočiško
Projektový manažér a architekt

„Klient žiadal umiestniť hneď pri vchode obrazovku na prezentačné videá. Videl som, že tento priestor vedľa recepcie si zaslúži viac. Navrhli sme tam veľkú stenu z LED panelov s rozmerom 4 x 2 metre. Vyzerá technicky čisto, subtílne, uberá z vnútorného priestoru iba 2 centimetre. Prináša svetlo a dynamiku.“

LED stena susedí s prezentačnou stenou na produkty, ktoré sú výkladnou skriňou firmy. Návštevníka určite zaujme model vzducholode, keďže firma sa venuje aj vývoju bezpilotných vzducholodí.

Stenu sme urobili z dierkovaného plechu. Je to netradičný workspacový materiál, na ktorom vynikajú strohé technické modely špeciálnych produktov pre armádu.

Recepcia dostala nový šat. Recepčný pult z bieleho corianu je nerušivý, čistý a mohutný. Pulzuje na ňom svetelný binárny kód. Čísla sú vyfrézované zo zadnej strany pultu, vidieť ich iba keď svieti ledkové podsvietenie

Ing. Zuzana Urbaníková
Finance & Operations Director, Aliter Technologies

„Zmenili sme naše kancelárie a vytvorili sme skôr sedenia s menším počtom ľudí, nie rozsiahle open-space miestnosti. Zároveň si zamestnanci priali coworkové a oddychové zóny s pohodlným sedením na neformálne stretnutia. Máme viaceré zasadačky, ktoré prednostne využívame na pracovné a obchodné stretnutia. Chceme, aby naši zamestnanci boli spokojní. Túto požiadavku sme zapracovali do nového priestoru.“

Architekt mal úlohu – navrhnúť oddychovú relax zónu s reprezentačnou recepciou tak, aby spolu ladili. Oddelil ich priehľadným dvojitým sklom. Namiesto ostrého rohu použil oblúkové sklo, ktoré zónu zjemnilo.

Ľudia sa tam stretávajú pri káve, hrajú šípky, na pohodlnom mäkkom sedení hľadajú riešenie pracovných úloh. Môžu si tam vybaviť telefonát – v polootvorených telefónnych búdkach, alebo poznamenať myšlienky na kreatívnu tabuľu.

Studené farby a drevo

Tvorcovia pustili do priestoru iba modrú a šedú. Tieto studené farby jemne otepľuje na viacerých miestach farebná stena z dreva. Na jej štruktúre nevidíte letokruhy, ale trojuholníky. Tvary a farby vyplývajú z firemného manuálu, odrážajú tak identitu spoločnosti.

Drevený obklad je aj vo veľkej reprezentačnej zasadačke. „Druhú stenu zasadačky sme navrhli ako obklad z mliečneho skla, ktoré slúži ako jedinečná popisovateľná tabuľa. Poskytuje na šírku kráľovský 6-metrový priestor na poznámky a nápady. Stena má navyše pridanú hodnotu – prináša do miestnosti hĺbku, odraz a odlesk. Miestnosť tak opticky zväčšuje,“ rozpráva architekt.

Ekologické tabule

Popisovateľné tabule majú v Aliteri hádam v každej miestnosti. V kancelárii, oddychovej zóne, zasadačke aj v kuchynke.

„Zamestnanci ich naozaj využívajú, píšu na ne postupy, zaznamenajú myšlienky, kreslia schémy. Popisovateľné tabule sú ekologickejšie ako flipcharty,“ vysvetlila Zuzana Urbaníková.

Veľké hranaté svietidlo

Noblesným prvkom v zasadačke je atypové hranaté svietidlo s rozmerom 4 x 2 metre. Pekný, výrazný a estetický kúsok. Nad ním sú akustické stropné geometrické vzory na reguláciu hlučnosti. Geometria ladí s technickým zameraním firmy.

Stoly sú zaoblené, presne na mieru. Šmrnc im dáva matný povrch, ktorý nezbiera odtlačky prstov. K tomu štýlové kancelárske stoličky na kolieskach farebne ladia s obkladom. 

Atypový stôl

Návšteva si v pracovni generálneho manažéra všimne ako prvé mohutný atypový stôl. Len jeho vrchná doska váži 120 kilogramov. Je nápadný tvarom lichobežníka a konzolovito vysunutou doskou. Veľmi abstraktne zobrazuje tank, lebo firma pracuje aj pre zbrojársky priemysel. Z jednej strany je pracovný, z druhej rokovací. Ešte viac ho zvýrazňuje svietidlo, tiež v tvare lichobežníka

Je to priestor, v ktorom sa odohrávajú kľúčové obchodné rokovania. Preto bol dôležitý reprezentatívny dojem a zároveň funkčnosť priestoru prispôsobená jeho užívateľovi.

 "V Aliter Technologies ukázalo Techo (dnes Ahrend) svoj zmysel pre detaily kancelárskych priestorov. Priestory sú elegantné, reprezentačné, vzdušné. Slúžia každodennej práci zamestnancov, ktorá vyžaduje aj súkromie, aj spoluprácu v menších či väčších skupinách, aj stretávanie sa s obchodnými partnermi spoločnosti,“ dodala Zuzana Urbaníková, Finance & Operations Director Aliter Technologies.

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť