Sedia na kancelárskej stoličke z vylovených plastov

Slovenský olympijský športový výbor so sídlom v Bratislave má nový office a reprezentačné priestory. Je zariadený v prírodných zemitých farbách, s použitím prírodných materiálov, v duchu environment friendly. Teší nás, že ho realizovala naša spoločnosť Ahrend Slovakia.

Plastový odpad z mora

Za pracovnými stolmi nájdeme nové rady pracovných stoličiek AHREND I AM chair.  Sú plne ergonomické, so štandardnými funkciami ako je synchromechanika či výškové nastavenie sedáku. Okrem toho sú doplnené o lumbálny support, posun a náklon sedáku, aretáciu chrbtovej časti vo viacerých polohách a 4D podrúčkami. Vďaka čistému dizajnu stolička pôsobí v interiéri elegantne a ľahko. Tvorcovia zaň získali prestížne dizajnové ocenenie RED DOT design award.

I AM je nielen dizajnová, ale má aj ekologický rozmer. Sedák s poťahovou látkou Camira vyrobili z plastových slamiek, pohárov a fliaš, ktorí sa pri čistení mora zachytili v obrovských rybárskych sieťach. Ročne takto vylovia 12 ton odpadu. Ani zvyšok stoličky nič nedlží ekológii, je celý z recyklovateľných plastov.  

Paravány z plastových fliaš

Odkaz na enviro sa stoličkou nekončí. Z ekologického felt materiálu sú vyrobené aj koberce, paravány na stolových systémoch, akustické obklady stien či stropný podhľad. Felt obsahuje 50 % recyklované PET fľaše a zvyšok polyuretánové vlákno. Interiér je osvetlený LED svietidlami, s nižšou spotrebou energie.    

Prírodné materiály

Na chodbu preniká svetlo cez presklené priečky, čo pôsobí vzdušne. Enviromentálny interiér má čistý a prírodný dizajn. Nechýbajú prírodné prvky, ktoré interiér pocitovo otepľujú. Spomeňme stolový systém Root s masívnymi nohami alebo machové parapety. Prírodným materiálom je aj pult z technického kameňa silestone. 

Skrine zapadajú do výklenku, čím pôsobia ako vyrobené na mieru. V skutočnosti však ide o typové skrine, ktorým sa prispôsobili sadrokartónové priečky. V olympijskom výbore nájdeme aj nábytok na mieru, ktorý elegantne kombinuje dyhované a kožené prvky

Slovo architekta

Ing. arch. Zoltán Bartal
architekt

Príjemný reprezentatívny interiér

Slovenský olympijský výbor je zapojený v celosvetovom ekologickom programe, preto sme inteiér navrhli v duchu ekológie a udržateľnosti. Najviac pozornosti sme venovali reprezentačným priestorom. Tie sú príjemné a pocitovo teplé vďaka prírodným materiálom ako je drevo či machové steny. Na bielych stenách ešte pribudnú historické fotografie olympijských športov.

Gábor Asványi,
výkonný riaditeľ Slovenského olympijského športového výboru

Individuálny klientský prístup

S priestormi je naša organizácia spokojná. Oceňujem individuálny klientský prístup Ahrendu. Ocenili sme, že spoločnosť zastrešila aj stavebné práce - fit-out a nemuseli sme na každú z nich hľadať remeselníka. Veľmi sme ocenili estetiku a variabilitu reprezentačných priestorov.

Naša práca

  • Typový a atypový nábytok
  • Akustické podhľady
  • Sklenené priečky
  • Koberce
  • Drevené obklady stien na mieru a dvere
  • Machové parapety
  • Tieniaca technika
  • Svietidlá 

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť