Zasadačky Generali slúžia pre 600 zamestnancov

600
zamestnancov
5
zasadačiek
330m2
plocha
1
recepcia

Poisťovňa Generali vytvára pre svojich zamestnancov ústretové pracovné prostredie. V bratislavskej centrále si nechala vynoviť recepciu, kuchynku a 5 zasadačiek. Zasadačky sú strategické miestnosti na brainstorming, komunikáciu a tímovú prácu. Ak sa v nich ľudia cítia dobre, produkujú nápady. Ich návrh a realizáciu zverila spoločnosti Ahrend Slovakia, predtým Techo Slovensko. 

Ivana Filová
Architektka a projektová manažérka

Hlavnou farbou Generali je červená

"V tomto projekte bolo najťažšie prispôsobiť návrh vkusu približne 600 zamestnancov Generali. Ich predstavy nám priblížili manažéri ľudských zdrojov. Hlavnou farbou spoločnosti je červená, ktorú sme zladili so šedou. Cítiť ju najmä vo vstupnom priestore. V mítingovkách sme ju osviežili dekorom dubového dreva, čím sme dosiahli jemnejší, teplejší a mäkší vzhľad."

V neformálnych mítingovkách

Nakuknime do neformálnych mítingoviek. Tvorcovia do nich pustili aj fialovú, oranžovú a iné farby, ktorými sa prezentuje projekt The Human Safety net. Je to iniciatíva skupiny Generali, ktorá pomáha ľudom zo sociálne znevýhodneného prostredia. Je tam veľa pekného softseatingu - mäkkých čalúnených kresiel a sedačiek. Atmosféru spríjemňuje zeleň, ktorá bude postupne pribúdať.

Parketový koberec

„Dodali sme aj kvalitný akustický koberec. Jeho parketový vzor pôsobí dynamicky. Klient dosť investoval do akustiky, aby sa v zasadačkách mohli konať aj videokonferencie. Akustické tapety sú povedzme aj okolo magnetickej popisovateľnej tabule. Zvuk pomáhajú tlmiť aj závesy, ktoré nahradili polepy,“ hovorí architektka Ivana Filová.

Pridanou hodnotou priestoru je variabilita nábytku. V starej zasadačke skladalo a odnášalo nábytok niekoľko chlapov. V novej to hravo zvládne iba recepčná. Už si to aj vyskúšala, stôl zložila stlačením tlačidla a ľahko presunula na kolieskach. Stoličky sa uskladňujú stohovaním.    

Maroš Kováč
Sales manager, Ahrend

Dodali sme rôznorodé, no flexibilné riešenia

"Dodali sme Generali funkčne rôznorodé, ale zároveň flexibilné riešenia. Významne sme tak ovplyvnili mítingovú kultúru v tejto spoločnosti. Upravili sme aj recepciu & foyer, čím sa tieto priestory stali ešte reprezentatívnejšími."

Ingrid Kozánková
Špecialista obstarávania, Generali

Nielen krásne, ale aj funkčné

"Techo nám navrhlo nielen krásne, ale aj funkčné zasadačky. Chodia sem zamestnanci európskych krajín, máme v nich významné stretnutia. Zamestnanci si doteraz robili mítingy v kanceláriách, no už si ich presúvajú do zasadačiek, kde sa cítia dobre."

Čo pre vás môžeme urobiť?

Dajte nám vedieť